Wspomnienia‎ > ‎

CICHOCIEMNI 2010

opublikowane: 17 lip 2014, 05:57 przez Joanna Rojek
25-26.09.2010 r. - Wisła

W dniach 25-26 września na terenie Wisły odbyła się XLI Gra Nocna Cichociemni. W tegorocznej edycji gry wzięli udział harcerze starsi oraz wędrownicy z różnych środowisk harcerskich z całej Polski.

Gra rozpoczęła się w sobotni poranek, równolegle w dwóch miejscach: w Szczyrku oraz Goleszowie, skąd patrole miały do przejścia trasę dzienną wraz z zaliczeniem punktów kontrolnych. Finał wędrówki miał miejsce na wiślańskim rynku, gdzie na uczestników czekała łączniczka z dalszymi informacjami. Następnie uczestnicy musieli dostać się do Szkoły Podstawowej nr 5 w Wiśle Jawornik, gdzie czekała na nich harcerska grochówka. W szkole odbył się apel, po którym uczestnicy mieli możliwość odpocząć, podczas oglądania filmu "My Cichociemni głosy żyjących".

Wraz z nadejściem zmroku rozpoczęła się gra nocna. Patrole kolejno wywożone były w miejsce, z którego po ścieżce azymutowej musiały dotrzeć do łącznika, który następnie skierował ich do bazy - czyli miejsca, w którym stacjonował m.in. 4 Pułk Strzelców Podhalańskich oraz łącznik z informacjami na temat kolejnych etapów gry nocnej. Gra nocna składała się z trzech faz, na których uczestnicy mieli możliwość sprawdzić swą sprawność fizyczną, umiejętności z zakresu: udzielania pierwszej pomocy, strzelania z wiatrówki, czy rozwiązywania zagadek logicznych. Etap nocny zakończył się o godz. 4:30, patrole wróciły do bazy, gdzie oczekiwały na wyniki.

Zwycięzcą tegorocznej, XLI Gry Nocnej Cichociemni został - podobnie jak w roku ubiegłym patrol "M"-SqUaD z Hufca Katowice w składzie: Damian Kupiec, Michał Kupietz oraz Michał Dobrowolski! 

Ruda
Comments