Wspomnienia‎ > ‎

CICHOCIEMNI 2009

opublikowane: 17 lip 2014, 05:56 przez Joanna Rojek
25-27.09.2009 r. - Ustroń Dobka

Przez 3 intensywne dni i dwie bardzo zimne noce, w ustrońskich lasach aktywnie spędzali czas uczestnicy XL Ogólnopolskiej Gry Nocnej "CICHOCIEMNI". Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali członkowie patrolu M-Squad z Hufca Katowice. Ponadto mieliśmy przyjemność gościć na Ziemi Cieszyńskiej patrole z Warszawy, Częstochowy, Tarnowa, Bielska-Białej oraz Imielina. Gra rozpoczęła się piątkowym ogniskiem. W sobotę rano, uczestnicy wzięli udział w manewrach, które wymagały szerokiej orientacji w terenie. Po południu przyszedł czas na mały jubileusz. W związku z 40 edycją naszej imprezy nie zabrakło czekoladowego tortu :) a także specjalnie przygotowanych przez patrole filmów.

Gra Nocna rozpoczęła się o godzinie 22.00 i została poprzedzona odprawą przeprowadzoną przez oddział partyzancki "Czantoria", w który wcielili się członkowie GRH 4 Pułku Strzelców Podhalańskich z Cieszyna. Pozwoliło nam to się przenieść w tamte czasy. Wszystko było tak realistycznie przedstawione, dzięki czemu chciało się iść, walczyć i zdobywać kolejne punkty. I pamiętam, że pewna osoba z mojego patrolu powiedziała do mnie: "Ale oni mieli ciężko". Mimo, że tylko słuchaliśmy - zobaczyliśmy, chociaż w najmniejszym stopniu jakie mieli odczucia ludzie podczas wojny - wspomina Dominika Mońka z 12 WDW "Tafadu".

Około godziny 6.00 rano wszystkie patrole zaczęły schodzić się do bazy. Gdy wszyscy już dotarli odbył się apel kończący Grę. Poznaliśmy zwycięzców i wręczone zostały nagrody. Gościem specjalnym był hm. Rudolf Fober - pierwszy komendant Gry i inicjator imprezy w naszym hufcu. Zapraszamy do galerii - tam można już odnaleźć pierwszą porcję tegorocznych zdjęć. 
Samanta
Comments